Dünya çapında tanınan sertifikalar; çiftçiler, tekstil kuruşları, tekstil üretim şirketleri ve müşteriler için tanımlanan %100 organik pamuk kriterlerinin sağlandığını işaret eder. Bahsi geçen sertifikalar organik pamuğun ne olduğunu tam olarak tanımladığı gibi, "organik" kelimesinin korunmasını da sağlar.

Orimpex olarak, sağlıklı bir gezegen bırakmak adına hangi organik sertifikalar ve sertifikasyon kuruluşları ile çalışacağımız konusunda seçici davranıyoruz. Çalışmayı tercih ettiğimiz sertifikalar yalnızca organik pamuk tarımını değil, aynı zamanda hasat, tekstil, boyama, giyim eşyalarının üretimi ve sosyal kriterleri de ilgilendiren sertifikalardır.

Orimpex aşağıdaki organik pamuk sertifikalarıyla hizmet vermektedir:


Küresel Organik Tekstil Standardı

2006'dan önce, her ne kadar genel temel konseptler mevcur olsa da, özellikle farklı bölgeler söz konusu olduğunda sertifika programları ve standartları çeşitlilik göstermekteydi. Son zamanlarda ise Küresel Organik Tekstil Standartları, Uluslararası Çalışma Grubu tarafından belirlenmekte ve her bir sertifikalandırma kuruluşu, organik tekstil üretiminin kontrol ve denetimi için aynı standartlarını kullanmaktadır.


Organik Değişim (OE) Standartları


Küresel tüketiciler gıda, giyim ve organik içerikli diğer ürünlerle giderek daha fazla ilgilenmeye başladıkça, “organik” terimine olan güvenlerini korumak daha da önem kazanmış bulunuyor.  Organik gıdalar için hali hazırda güçlü standartlar olduğu gibi, pamuk endüstrisi de kendine özgü standartlara ihtiyaç duyuyor. 


Organik Karışımlı İçerik Standardı


Güvenilirliğimizi ve gücümüzü global sertifikalarımızdan alıyoruz. Birçok sertifikanın yanında; % 5-100 organik madde içeren gıda dışı ürünler için geçerli olan ve nihai üründe organik materyalin varlığını ve miktarını doğrulayan OCS sertifikası sahip olduğumuz belgeler arasında yer alıyor.


OCS 100 - Organik İçerik Standardı


Organik ürünler arasında en önemli sertifikalardan biri olan OCS 100 - Organik İçerik Standardı, % 95 ve üzeri organik madde içeren ürünlere verilmektedir.

Orimpex Tekstil
Orimpex Tekstil

İLETİŞİM

Orimpex Tekstil

Orimpex Organic Textiles

AOSB 10040 sok No:28

Çiğli - İZMİR / TURKEY

+90 0( 232 ) 431 02 76

info@orimpex.com.tr

ADINIZ *
TELEFON *
EPOSTA *
ADRES *
ÜLKE *
MESAJ *
Bizi sosyal medyada takip edin